18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będziemy jeść powietrze?

Koszmarna DROŻYZNA w sklepach. Nie stać nas nawet na kapustę?

25.06.2021  21:46
Drożyzna zalewa Polskę
Drożyzna zalewa Polskę Fot: gualtiero boffi/Shutterstock

Koszmarna drożyzna zalewa polskie sklepy. Od tej pory nawet warzywa, które kojarzyło się z żywieniem w czasie biedy, są teraz drogie, jak posypane złotem. Czy doczekaliśmy właśnie czasów, w których nie stać nas nawet na kapustę?

Przerażająca drożyzna zalewa cały kraj. Na targach warzywa i owoce są tak koszmarnie drogie, że niewiele osób stać na satysfakcjonujące zakupy. Jak cieszyć się sezonem na zdrowe pyszności, kiedy koszt zabiera całą przyjemność smaku? Niestety, naprawdę nie mamy na nią wielkich szans.

Przerażająca DROŻYZNA zalewa Polskę

Aktualnie nawet warzywa, które zawsze kojarzyły się z niewielkim kosztem - drożeją jak szalone. Sama kapusta przez zaledwie miesiąc podrożała o 120 proc. Poza tym w maju ceny w sklepach spożywczych w ogóle poszły w górę średnio o ponad 5 proc. miesiąc do miesiąca - tak wynika z "Indeksu cen w sklepach detalicznych I-V 2021".

Czy to oznacza, że już niedługo nie będziemy mieli w ogóle czego jeść? Jeśli trend wzrostu cen z miesiąca na miesiąc się utrzyma, to ta wizja ma naprawdę wiele wspólnego z naszą ewentualną rzeczywistością. Co ważne, w ocenie analityków największy skok cen zarejestrowano na początku roku, który był dość słaby dla handlu. "Pojawiły się nowe podatki, jak np. cukrowy i handlowy" - wskazali.

Podatki i zwykłe wzrosty cen wykańczają Polaków. Tak samo jest z resztą z okresem wakacyjnym i wypoczynkiem w kraju. Po lockdownie wszyscy mamy ochotę poleżeć na ciepłym piasku, ale Bałtyk również zalewa drożyzna, dlatego nigdzie nie widać światełka w tunelu.

Myślicie, że kiedy w Polskę realnie uderzy czwarta fala pandemii, to pozostanie nam sprzedawanie kosztowności, by dalej móc się swobodnie wyżywić? Obserwując problemy obywateli, jesteśmy w stanie uwierzyć we wszystko.