18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dane pocieszają

Kraj wygrywa z pandemią. Koniec koronawirusa?

12.05.2021  10:34
Koronawirus się kończy
Koronawirus się kończy Fot: Shutterstock

Koronawirus już wkrótce będzie dla nas przykrym wspomnieniem? Wszystko wskazuje na to, że powoli zaczynamy wygrywać z pandemią. Od niedawna dane płynące z Ministerstwa Zdrowia są nieco bardziej optymistyczne. 

Koronawirus dał nam mocno w kość. Przez ponad rok przebywaliśmy zamknięci w domach, a pandemia szalała w najlepsze. Cały ten czas Ministerstwo Zdrowia codziennie informowało nas o liczbie nowych przypadków choroby w kraju - te informacje nigdy nie były radosne.

Koronawirus odchodzi z Polski?!

Od jakiegoś czasu zaczyna się to zmieniać. Dalej jesteśmy przerażeni tym, że ludzie zapadają na Covid-19 i często przez niego żegnają się z życiem - ale aktualnie liczby te wydają się nieco łaskawsze. Być może to kwestia szczepień albo też ciepłej pory roku - ale koronawirus wyraźne wyprowadza się z Polski.

Tylko dzisiaj odnotowano 4 255 przypadków i 343 zgonów z powodu Covid-19. Jak donosi Ministerstwo Zdrowia - od początku zarazy w kraju te liczby sumują się zawrotną ilość 2 842 339 zachorowań i 70 679 zgonów.

Mamy nadzieję, że faktycznie coś powoli zaczyna zmieniać się na lepsze i już niedługo Covid-19 będzie dla nas równie odległy, co śmiertelna w skutkach grypa hiszpanka. Chyba wszyscy właśnie na to liczymy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej