18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramatyczna sytuacja

Służba zdrowia padnie? Brakuje łóżek dla chorych na COVID-19!

31.07.2020  17:44
Służba zdrowia przegrywa z epidemią?
Służba zdrowia przegrywa z epidemią? Fot: Halfpoint/Shutterstock

Powraca dramat polskiej służby zdrowia w starciu z epidemią koronawirusa. Nagły wzrost liczby zachorowań ma przykre skutki - zaczyna brakować łóżek dla pacjentów.

Jest bardzo źle. Żarty się skończyły - mówi dyrektor jednoimiennego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jak się okazuje, placówka przeżywa koszmarne oblężenie - za chwilę zabraknie miejsc dla nowych pacjentów.

Sytuacja w Krakowie jest dramatyczna. To jedyny szpital oddelegowany do walki z epidemią koronawirusa w województwie małopolskim. Tymczasem w regionie tylko w ciągu ostatnich dwóch dni przybyło 200 zakażonych, a aż 10 pacjentów zmarło.

Służba zdrowia padnie?

W tej chwili w krakowskim szpitalu przebywa 206 osób - to 2/3 zajętych miejsc. Jeśli nadal w ekspresowym tempie przybywać będzie zakażonych, może skończyć się tragicznie.

Wszyscy lekarze zajmujący się tymi pacjentami jednoznacznie stwierdzają, że przebieg tej fali zachorowań w Małopolsce jest inny. Mamy do czynienia z przypadkami cięższymi. Na 206 osób ponad 80 korzysta z tlenoterapii, a 12 jest pod respiratorami. W marcu i kwietniu nie zbliżaliśmy się do takich liczb

- mówi dyrektor Marcin Jędrychowski Radiu Kraków.

W Małopolsce w ostatnich dniach wykryto aż 93 ogniska SARS-COV-2, z czego aż 53 zostały uznane przez sanepid za istotne.

Przeczytaj więcej
Komentarze