18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Arcybiskup rozpęta piekło?

Duchowny żąda działki od miasta."Miał być park, będzie kościół"

Wojciech Kozicki
21.10.2019  19:19
Kościoły w Krakowie - jeśli miasto ulegnie, kuria wybuduje nowy
Kościoły w Krakowie - jeśli miasto ulegnie, kuria wybuduje nowy Fot: Facebook/Tradycja liturgiczna. Sancta Missa

Kościół w Polsce ma liczne przywileje, co wielu osobom podnosi ciśnienie bardziej niż mocna kawa. Teraz duchowni rozpętają piekło krytyki, bo arcybiskup Marek Jędraszewski domaga się od miasta działek pod budowę świątyni. Czy władze Krakowa ulegną duchownemu?

Kraków pójdzie na wojnę z Kościołem? Jak podają media, władze miasta nie chcą oddać duchownym działek, których wydzielenia arcybiskup Marek Jędraszewski domaga się od prezydenta Jacka Majchrowskiego. Chciałby przejąć teren po dawnym motelu Krak, gdzie mieszkańcy Krakowa chcą powstania parku.

Zwracam się  z uprzejmą prośbą o wydzielenie działki na cele budowy kościoła w rejonie ulicy Wizjonerów o łącznej powierzchni około 2530 mkw. Proszę o umożliwienie dojazdu do wydzielonej działki od ul. Wizjonerów poprzez ustanowienie służebności szerokości 4,5 – napisał Marek Jędraszewski do prezydenta Krakowa.

Bóg zapłać... za działkę?

Metropolita krakowski chciałby na wspomnianym terenie przy ulicy Wizjonerów wybudować kościół, ale miasto nie chce jednak sprzedać działek. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski informuje, że są one objęte roszczeniami dawnych właścicieli. Zgodnie z zapisami w księgach wieczystych jest to własność gminy, którą ta może zagospodarować.

„Wirtualna Polska” zwraca uwagę, że jeśli jednak Kraków przekazałby działkę krakowskiej kurii, to zgodnie z przepisami duchowni otrzymaliby 98-procentową bonifikatę.

Przeczytaj więcej
Komentarze