18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Towarzysz Gierek byłby dumny

W Krakowie jak za komuny. Malują trawę, żeby zachęcać do pikników

Kamil Kacperski
22.05.2020  16:03
W Krakowie jak za komuny. Malują trawę, żeby zachęcać do pikników
W Krakowie jak za komuny. Malują trawę, żeby zachęcać do pikników Fot: shutterstock.com

Żarty żartami, ale Kraków wprowadził naprawdę przyjazną inicjatywę dla swoich mieszkańców. Na zielonych obszarach bulwarów wiślanych namalowali kwadraty, które wyznaczają miejsca dla bezpiecznego piknikowania.

"Piknikowanie w zieleni? Jak najbardziej! Jednak z zachowaniem dystansu społecznego" - możemy przeczytać na Twitterze miasta Kraków. Zarząd stolicy Małopolski właśnie pomysł na specjalne kwadraty, dzięki którym łatwiej będzie określić odległość zalecaną dla ochrony przed koronawirusem.

Kraków maluje kwadraty, żeby pomoc ludziom w piknikowaniu

- Nie chcielibyśmy, żeby sytuacja związana z pandemią po raz kolejny wyeliminowała możliwość korzystania z terenów zielonych przez krakowian. Postanowiliśmy więc pomóc mieszkańcom. To dlatego na bulwarach wiślanych czy w parku Jordana pojawiły się specjalne kwadraty, które pomagają oszacować bezpieczną przestrzeń - wyjaśnił dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie Piotr Kempf. - Podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa absolutnie priorytetowo - podkreśla.

Kwadraty najpierw pojawią się na bulwarach wiślanych i w parku Jordana. Na tym jednak plany się nie kończą, a pomocnicze linie zostaną namalowane również m.in. w parku Krakowskim.

Pomysł z wymalowaniem kwadratów nie jest jednak całkowitym novum. Kilka tygodni temu kopenhaska policja namalowała na trawnikach kwadraty i prostokąty o powierzchni 40 metrów kwadratowych. 

- Chcemy ułatwić ludziom przestrzeganie zasad społecznego dystansowania, a jednocześnie pozwolić cieszyć się naszymi pięknymi zielonymi terenami - wytłumaczył burmistrz Kopenhagi Frank Jensen w oficjalnym oświadczeniu.

Przeczytaj więcej
Komentarze