18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Katastrofa budowlana!

Wiatr przewrócił dźwig. Są ranni i zabici [WIDEO]

Wojciech Kozicki
17.02.2022  12:08
Wypadek dźwigu na budowie w Krakowie. Przewrócony żuraw
Wypadek dźwigu na budowie w Krakowie. Przewrócony żuraw Fot: Artur BARBAROWSKI/East News, YouTube/And P [screen]

Zabójcza pogoda w Polsce i potężne wichury! W Krakowie rozegrał się dramat, gdy silny wiatr przewrócił dźwig. Służby poinformowały, że wiele osób zostało rannych.

Tragedia w Krakowie. Silny wiatr przewrócił dźwig na budowie przy ulicy Domagały 45. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie tuż po godzinie 9:00. Mł. bryg. Sebastian Woźniak, oficer prasowy KW PSP w Krakowie, przekazał portalowi Interia, że cztery osoby zostały ranne, w tym dwie ciężko. Operator żurawia był reanimowany. 

Aktualizacja: rmf24.pl podaje, że 2 osoby zmarły. Nieoficjalnie przekazano, że są to pracownicy budowlani. Podano również, że "stalowa konstrukcja żurawia jest roztrzaskana, część dźwigu zawiesiła się na dachu budynku i zwisa na jednej ze ścian". 

Wypadek dźwigu na budowie w Krakowie. Szokujące WIDEO

Czy operator żurawia pracował na wysokości mimo bardzo trudnych warunków pogodowych i silnego wiatru? Sprawą zajmą się nadzór budowlany i Państwowa Inspekcja Pracy. Zdarzenie ma być kwalifikowane jako katastrofa budowlana, a Inspektorzy mają sprawdzić, czy mimo alertów powodowych dochowano zasad bezpieczeństwa.

W wypadku zginęli pracownicy budowy, którzy przebywali na dachu budynku, na który przewrócił się żuraw. Ze wstępnych ustaleń wynika, że operator dźwigu opuścił go przed katastrofą. Według naszych nieoficjalnych informacji, w czasie wypadku dźwig nie pracował z powodu wiatru. Pracownicy, którzy zginęli to 23 i 64-latek - pisze rmf24.pl.

Na miejscu pracuje 8 zastępów strażaków. W internecie już opublikowano nagranie wideo, na którym widać jak wiatr przewrócił dźwig w Krakowie.

Na jednym z placów budowy w skutek bardzo silnych podmuchów wiatru , przewróceniu uległ żuraw wieżowy. Są osoby poszkodowane trwa akcja ratownicza – podaje Powiatr Krakowski 112 na Facebooku.

Wichura przewróciła żurawia. Wypadek w Krakowie [WIDEO]

logo Tu się dzieje