18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 powraca!

Ministerstwo Zdrowia zapowiada czwartą falę zakażeń!

Wojciech Kozicki
07.06.2021  21:55
Czwarta fala zakażeń i powrót pandemii COVID-19
Czwarta fala zakażeń i powrót pandemii COVID-19 Fot: Piotr Molecki/East News

Może i koniec pandemii COVID-19 w Polsce jest bliski, ale rząd znów ostrzega, że może czekać nas czwarta fala zakażeń. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przestrzega, że wakacyjne podróże Polaków mogą sprzyjać powrotowi koronawirusa.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i wywiad w Radiu ZET. Przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia przestrzega, by nie cieszyć się przedwcześnie z luzowania obostrzeń i niskiej liczby zakażeń. Jego zdaniem, jesienią prawdopodobnie czeka nas czwarta fala zakażeń. Zagrożone będą głównie osoby, które nie zostały zaszczepione przeciw COVID-19.

Czwarta fala zakażeń i powrót pandemii COVID-19

Waldemar Kraska wyraził zaniepokojenie spadającym zainteresowaniem szczepieniami. To może sprawić, że COVID-19 uderzy masowo jesienią. Zdaniem wiceministra, skala czwartej fali zakażeń będzie zależna od liczby zaszczepionych osób.

My już nie wierzymy, że epidemia może wrócić, a niestety wszyscy eksperci, z którymi się kontaktujemy wieszczą to, że jednak na jesieni właśnie z tej grupy osób, które są niezaszczepione, będzie rekrutowała się nowa, kolejna fala – powiedział wiceminister zdrowia. (Radio ZET)

Rząd planuje intensywne szczepienie, w tym otwieranie punktów szczepień  przy imprezach masowych i w kurortach wakacyjnych. Rozważne są także różne „zachęty” dla osób niezaszczepionych. Jeśli chodzi o planowane luzowanie obostrzeń, to będzie ona zależeń od ilości nowych zakażeń po minionym długim weekendzie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej