18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Oł maj gad", ale sakramencka bestia!

Krokodyl uciekł z hodowli. Jest głodny i nie zna polskiego

Wojciech Kozicki
27.07.2021  07:58
Krokodyl w Odrze? Gad uciekł, może być już w Polsce
Krokodyl w Odrze? Gad uciekł, może być już w Polsce Fot: Ardea Picture Library/Rights Managed/East News - zdjęcie ilustracyjne

To nie scenariusz horroru, to zaskakująca rzeczywistość! W czeskiej Ostrawie uciekł z hodowli zabójczy KROKODYL. Istnieje prawdopodobieństwo, że drapieżny gad dotarł już do Polski i może polować w Odrze. Czy jest w stanie zaatakować człowieka?

Pamiętacie, gdy grasował słynny pyton z Wisły, którego szukał detektyw Rutkowski? Znów strach wejść do wody, tym razem realne niebezpieczeństwo może czyhać w odmętach Odry. Okazuje się, że w sobotę 24 lipca z czeskiej hodowli w Ostrawie uciekł krokodyl. Właściciel poinformował o tym policję dopiero dwa dni później, a służby natychmiast rozpoczęły poszukiwania gada z pomocą biologa. Sprawdzane są nie tylko rzeki, ale też tereny zielone, cieki wodne i miejsca zacienione.

Krokodyl na wolności. Może pływać w Odrze

Policja podała nawet rysopis zbiega. Eva Michalíková z policji w Ostrawie informuje, że krokodyl ma około metra długości. Raczej mu nie uciekniecie, bo jest młody i bardzo zwinny. Szczególnie zagrożone są koty i psy, na które może polować. Nie jadł od dwóch dni, więc na pewno postanowi zaspokoić głód.

Okazuje się, że krokodyl może przebywać w Polsce na Opolszczyźnie. Gad uciekł z hodowli w pobliżu rzeki Ostravicy, która kilka kilometrów dalej wpada do Odry.