18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Covid-19 w natarciu

Krytyczny napór koronawirusa. Kraj się zapada

02.04.2021  10:32
Koronawirus sieje spustoszenie
Koronawirus sieje spustoszenie Fot: Shutterstock

Krytyczny moment pandemii koronawirusa w Polsce właśnie się realizuje? Trzecia fala jest bezlitosna, a liczba przypadków Covid-19 w kraju rośnie lawinowo. Jak napór zarazy zniesie zapadająca się w sobie polska służba zdrowia?

Koronawirus rośnie w siłę. Trzecia fala zarazy przeraziła nas wszystkich, a jak na razie nie widać zbyt wielkich szans na poprawę tejże patowej sytuacji pandemicznej. Jest tym gorzej, że rośnie nie tylko liczba zakażeń, ale również zgonów spowodowanych przez Covid-19.

Koronawirus zgniata Polaków

Dane płynące do nas z Ministerstwa Zdrowia każdego dnia - są skrajnie przerażające. Teraz napór zarazy jest tym bardziej przerażający, że polska służba zdrowia z ledwością radzi sobie z atakiem bezlitosnego wirusa.

Tylko dzisiaj odnotowano 30 546 nowych zachorowań i 497 zgonów z powodu Covid-19. Od początku pandemia mocno dała nam w kość. Łącznie ponury bilans zachorowań i zgonów w Polsce to 2 387 511 przypadków i 54 165 śmierci z powodu koronawirusa.

Wszyscy mamy coraz mniej sił i środków do walki z pandemią Covid-19. Miejmy nadzieję, że straszliwy koronawirus w końcu nam odpuści i latem zacznie wracać do kraju normalność. Bez tego trudno sobie wyobrazić naszą dalszą egzystencję.

Czytaj także
Przeczytaj więcej