18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kryzys na granicy

BIAŁORUSCY ŻOŁNIERZE NISZCZĄ ZABEZPIECZENIA

Emilia Waszczuk
29.11.2021  11:41
Kryzys na granicy Polski i Białorusi
Kryzys na granicy Polski i Białorusi Fot: OKSANA MANCHUK/AFP/East News

Ciągle napięta sytuacja na granicy Polski i Białorusi. Co więcej, pojawiają się nowe doniesienia o białoruskich żołnierzach, którzy celowo niszczą prowizoryczny płot z drutu kolczastego, ustawiony przez polskie służby. Doszło też do kolejnych prób wejścia na teren Polski.

Zima zawitała w Polsce, a na granicy z Białorusią nadal koczują tysiące migrantów. Sytuacja jest bardzo napięta, białoruskie wojsko podburza migrantów i pomaga im w forsowaniu zabezpieczeń. Tylko w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do kolejnych 92 prób przekroczenia granicy.

Jak podaje straż Graniczna, do jednej z większych konfrontacji doszło w okolicach Mielnika. Tam grupa około 33 migrantów "forsowała granicę przy wsparciu białoruskich służb".

Minionej doby tj. 28.11 granicę próbowały przekroczyć 92 osoby. Funkcjonariusze SG wydali 7 postanowień o opuszczeniu terytorium RP

- czytamy na Twitterze Straży Granicznej.

Ministerstwo obrony Narodowej podaje z kolei, że żołnierze białoruscy systematycznie uszkadzają prowizoryczny płot, ustawiony jesienią przez stronę Polską.

Czytaj także
Przeczytaj więcej