18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki smutek

Krzysztof Kowalewski nie żyje. Ogromna strata dla kultury

06.02.2021  15:41
Nie żyje Krzysztof Kowalewski
Nie żyje Krzysztof Kowalewski Fot: Wojciech OLSZANKA/East News

Krzysztof Kowalewski, wybitny polski aktor zmarł w wieku 83 lat. Informacja o jego śmierci wstrząsnęła wszystkimi fanami talentu gwiazdora. Rok 2021 wyjątkowo smutno zaczął się dla polskiej kultury.

Krzysztof Kowalewski był wybitnym, polskim aktorem, który miał talent zarówno dramatyczny, jak i komediowy. Wielu Polaków zapamięta jego aktorską twórczość do końca swojego życia - niestety, teraz przychodzi nam pożegnać artystę.

Ostatnie miesiące były dla polskiej kultury wyjątkowo ciężkie. Zmarł Ryszard Kotys, odtwórca roli kultowego Mariana Paździocha, wcześniej odszedł Dariusz Gnatowski - znany jako Arnold Boczek ze "Świata według Kiepskich", a teraz dołączył do nich właśnie Krzysztof Kowalewski.

Krzysztof Kowalewski nie żyje

Słynny polski aktor miał 83 lata. Informację o jego śmierci i przekazał w sieci Jana Hartman. Portal Onet.pl potwierdził dramatyczną informację w kręgu rodzinnym aktora. Niestety, nie jest to zły sen. 

Krzysztof Kowalewski najbardziej znany był z roli dyrektora Łubicza w popularnym serialu "Daleko od noszy". Poza tym miał na koncie bardzo wiele ról, często właśnie komediowych. Na dużym ekranie występował od dziesięcioleci, poczynając od „Krzyżaków” w 1960 roku w reżyserii Aleksandra Forda. Oglądaliśmy go również w produkcjach Stanisława Barei: "Miś", czy "Brunet wieczorową porą".

Krzysztof Kowalewski urodził się 20 marca 1937 roku. Był absolwentem warszawskiej PWST. Zagrał około 100 ról filmowych w polskich filmach i serialach. Chyba nigdy nie zapomnimy skali jego talentu.