"Produkt, zwierzę"

Ksiądz Natanek i potworne kazanie o dzieciach

29.05.2021  12:54
Ksiądz Natanek kontra in vitro. Dzieci to "produkt i zwierzęta" WIDEO
Ksiądz Natanek kontra in vitro. Dzieci to "produkt i zwierzęta" WIDEO Fot: Jan BIELECKI/East News

Kiedy ksiądz Natanek przemawia, to wiedz, że coś się dzieje. Kontrowersyjny duchowny powraca, a jego szokujące kazanie wywołało oburzenie i obrzydzenie. Zdaniem zbuntowanego księdza, dzieci poczęte metodą in vitro to „zwierzęta i produkt”.

Były ksiądz Piotr Natanek od 10 lat obciążony jest suspensą, którą nałożył na niego kardynał Dziwisz. Nie może sprawować funkcji kapłańskich, ale nic nie robi sobie z tego zakazu. Ma coraz więcej wyznawców, którzy niczym opętani, słuchają jego kolejnych herezji w „Pustelni Niepokalanów” w Grzechyni. Ex-duchowny wygłasza kolejne kazania, które brzmią jakby diabeł ogonem zamiatał. Tym razem potępił in vitro.

Ksiądz Natanek obraża dzieci poczęte metodą in vitro

Gdy Natanek w Grzechyni wygłasza kazania, wstęp do świątyni mają jedynie osoby wybrane. Jednak strumień jego wypaczonej świadomości jest transmitowany także w internecie. Tym sposobem do sieci trafiło kazanie, w którym Natanek stwierdził, że „dzieci poczęte z próbówki są produktem i zwierzętami”.

Dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem. Nie istotą. Jest zwierzęciem – grzmi Natanek z Ambony.

Czy ktoś wreszcie go usadzi za plecenie takich głupot? Sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który informuje, że zgłosił się do niego ojciec 9-letniej dziewczynki. Przyszła na świat właśnie dzięki wspomnianej procedurze medycznej.

Zbulwersowany mężczyzna będzie na drodze procesowej domagał się od b. ks. Natanka przeproszenia wszystkich dzieci, które urodziły się dzięki in vitro, a prawnicy OMZRiK będą reprezentowali go przed sądem. Inne osoby mogą dołączać się do aktu oskarżenia dostępnego w internecie.

Sekta czy schizma?

Internauci zwracają uwagę, że osoba księdza Natanka to tylko jeden z problemów. Powodem do niepokoju jest to, że coraz więcej osób chce słuchać jego kazań, w jego mszach biorą udział tysiące osób, a do tego ma swoją armię wyznawców o nazwie Rycerze Chrystusa Króla.

Odprawianie przez niego mszy świętej wbrew zakazom jest niegodziwe i świętokradzkie, a jego spowiedzi są nieważne. Kara ta została mu wymierzona za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo i głoszone słowa niezgodne z nauką Kościoła Grupa, którą skupia wokół siebie ks. Natanek, nosi znamiona sekty. Jego działalność nie ma aprobaty Kościoła katolickiego – informuje ks. Łukasz Michalczewski w rozmowie z KAI.

Ksiądz Natanek konta in vitro. Nazywa dzieci ZWIERZĘTAMI [wideo]

Czytaj także