18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka strata

Ksiądz zmarł na COVID-19. Zostawił zrozpaczoną żonę i parafian

07.10.2020  17:09
Nie żyje ksiądz Piotr Wowry
Nie żyje ksiądz Piotr Wowry Fot: New Africa/Shutterstock

Ksiądz Piotr Wowry zmarł na COVID-19. O śmierci kapłana poinformowała Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ustroniu. W sobotę odbędzie się jego pogrzeb, na którym zrozpaczona rodzina i parafianie będą mogli pożegnać duchownego.

Ksiądz Piotr Wowry zmarł 7 października z powodu zakażenia koronawirusem. O tragedii poinformowała Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ustroniu. W chwili śmierci miał zaledwie 57 lat.

Nie żyje ksiądz Piotr Wowry

Ksiądz Piotr Wowry pozostawił na tym świecie zrozpaczoną żonę, brata i parafian. Cieszył się powszechnym szacunkiem, który teraz znajduje wyraz w rozpaczy osób, które miały okazję go poznać.

Ukochany mąż, brat, przyjaciel. Ten który ufał Bogu w każdej sytuacji i zawsze widział w drugim człowieku swojego bliźniego

- wspomina księdza parafia.

Ksiądz Piotr Wowry urodził się w Cieszynie 12 czerwca 1963 roku. Po studiach teologicznych w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie został ordynowany na księdza w dniu 13 grudnia 1987 roku w Świętochłowicach, przez ks. biskupa Janusza Narzyńskiego.

Kiedy zakończył wikariat w parafii Św. Trójcy w Warszawie i w Ustroniu, został w Ustroniu najpierw proboszczem pomocniczym, a następnie w roku 2007 wybrany proboszczem parafii ewangelickiej w Ustroniu. Tam służył aż do swojej tragicznej śmierci w dobie pandemii.

Wspierał ekumeniczne działania na rzecz jedności chrześcijan, w szczególności dialogu katolicko- luterańskiego na terenie miasta, powiatu i regionu poprzez organizowanie nabożeństw ekumenicznych, uroczystości patriotycznych, prelekcji, wystaw, licznych koncertów

- podkreśla we wspomnieniu parafia.

Serdecznie współczujemy tej ogromnej straty.

Przeczytaj więcej
Komentarze