18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kto miał z nim kontakt?

Ksiądz chory na koronawirusa. Mógł zarażać w kościele

Wojciech Kozicki
12.04.2020  12:40
Ksiądz w Radomiu chory na koronawirusa - epidemia w parafii?
Ksiądz w Radomiu chory na koronawirusa - epidemia w parafii? Fot: Piotr Molecki/East News

Koronawirus w Polsce atakuje także w kościołach. Okazało się, że na zapalenie płuc z Wuhan zachorował ksiądz z Radomia. Duchowny z parafii Św. Jadwigi Królowej w Radomiu mógł zakazić wiernych i innych duszpasterzy. Parafianie muszą teraz skontaktować się z Sanepidem i prawdopodobnie czeka ich kwarantanna lub testy na SARS-CoV-2.

Parafia Św. Jadwigi Królowej w Radomiu zaatakowana przez epidemią z Wuhan. Jak podaje Radio ZET, test na koronawirusa potwierdziŁ, że jeden z księży jest chory na COVID-19. Proboszcz Marek Adamczyk kilka dni temu oświadczył, że duchowny podczas posługi miał kontakt z nosicielem SARS-CoV-2 i "biorąc pod wagę rodzaj kontaktu", sprawa została zgłoszona służbom.

Kilka dni temu informowaliśmy, że jeden z nas miał kontakt z osobą zarażoną. Dziś otrzymaliśmy wynik badań, który niestety okazał się pozytywny. Choć wszyscy czujemy się dobrze oznacza to, że stanowimy potencjalne zagrożenie dla Was, dlatego pozostaniemy w naszych mieszkaniach. Testowi zostaną poddani pozostali duszpasterze. Jest dla nas ogromnym bólem, że bez naszej winy mogliśmy się stać źródłem zagrożenia dla Was. Pozostajemy w modlitwie i bardzo o nią prosimy – oświadczyła Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu na Facebooku.

Koronawirus w Radomiu

Parafia apeluje w mediach społecznościowych, by wierni, który mieli ostatnio bezpośredni kontakt z duszpasterzami (ks. Marek, ks. Michał, ks. Łukasz, diakon Paweł), skontaktowali się z odpowiednimi służbami. Zapewnia również, że zachowała bardzo dużą staranność i stosowano takie środki bezpieczeństwa jak m.in. forma spowiedzi z zachowanie dystansu 3 m między spowiednikiem i penitentem oraz dezynfekowanie rąk.

Osoby, które miały bezpośredni kontakt z duszpasterzami (Ks. Marek, ks. Michał, ks. Łukasz, diakon Paweł) w dniach od 30.03 (od godz. 16.00) – do 6.04 mogą zgłaszać się pod numer telefonu: 48 380 10 19 i 48 380 18 15, gdzie zostaną podane wstępne informacje i przekazane do Sanepidu, gdzie podjęte zostaną kolejne decyzje  - apeluje parafia.

Przeczytaj więcej
Komentarze