18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandal w kościele

Ksiądz nie odprawił mszy za chorych. Powodem tęcza

20.07.2021  20:38
Ksiądz nie chce się modlić za chorych. Powodem tęcza i LGBT
Ksiądz nie chce się modlić za chorych. Powodem tęcza i LGBT Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Msza święta w intencji chorych – czy ksiądz może jej odmówić? Okazuje się, że tak. Przekonała się o tym jedna z parafianek kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Złotowie (woj. wielkopolskie). Powodem decyzji duchownego była PROMOCJA LGBT.

Kolejny skandal w polskim Kościele. Pani Maria Jaszczyk od 18 lat organizuje we wsi Nowiny koło Złotowa imprezę plenerową VIII Memoriał im. Anny Wierskiej i Romana Jaszczyka, propagującą idee dawstwa krwi, szpiku i narządów. Tradycyjnie, memoriał miał zacząć się od mszy świętej intencji powrotu do zdrowia osób potrzebujących przeszczepu oraz za dusze tych, którym nie udało się wygrać z chorobą. Ksiądz postanowił stanąć na drodze tradycji i podjął szokującą decyzję.

Ksiądz odmówił mszy za chorych z powodu "emanowania tęczą"

Jak podaje Polsat News, podczas tegorocznej imprezy ksiądz proboszcz parafii pw. św. Piotra i Pawła w Złotowie odmówił odprawienia mszy. Uzasadnił to promowaniem przez panią Marię ideologii LGBT+, a sprawę nagłośniła Telewizja Asta.

Ksiądz proboszcz powiedział, że odprawi tę mszę, tylko najpierw trzeba, żebym się nawróciła, albo żebym nie epatowała, czy nie emanowała tęczą i żebym się zastanowiła nad swoim postępowaniem. Katolicyzm mówi o miłosierdziu, o miłości, o dobru. Chciałabym, żeby wszyscy tak o tym myśleli. Dla mnie katolicyzm i dobro to jest jedno – powiedziała pani Maria. (TV Asta)

Finalnie mszę udało się odprawić. Z pomocą pani Marii przyszedł ksiądz z Wałcza, dawny szkolny dolega kobiety. 

Ksiądz nie odmówił modlitwy za chorych, bo nie lubi LGBT.

Czytaj także
Przeczytaj więcej