Totalny skandal!

Ksiądz pedofil dostanie mniejszy wyrok. Pomogła mu prokuratura

20.02.2021  17:46
Ksiądz pedofil nie narzeka
Ksiądz pedofil nie narzeka Fot: MONKPRESS/East News

Były proboszcz parafii w Kurowie może otrzymać wyjątkowo łagodny wyrok za wysyłanie swoich nagich zdjęć do 14-latki. Prokuratura chciała zaostrzenia wyroku, ale wniosek wysłała o jeden dzień za późno.

W zeszłym roku sąd wydał nieprawomocny wyrok w sprawie księdza Wiesława C., który wysyłał swoje nagie zdjęcia 14-latce, za przyzwoleniem jej matki. Duchowny usłyszał wyrok 3,5 roku więzienia w zakładzie otwartym. W tego typu placówkach więźniowie mogą chodzić we własnych ubraniach, regularnie widywać się z bliskimi, a także uzyskiwać częste przepustki.

Prokuratura pomogła księdzu pedofilowi?

Do wyroku wlicza się półtora roku, które ksiądz spędził w areszcie. Co ciekawe, Wiesław C. może opuścić więzienie jeszcze szybciej.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie planowała złożyć apelację o wydłużenie wyroku, lecz wniosek, który miał dotrzeć maksymalnie do 11 stycznia, wysłano dzień później. Dokumenty, które dotarły po terminie nie zostały przyjęte. Do sądu terminowo wpłynęło natomiast pismo o złagodzenie wyroku, złożone przez obrońcę Wiesława C.

Jak tłumaczą śledczy, uznali oni, że na wysłanie wniosku przysługuje dodatkowy dzień z uwagi na dezynfekcję dokumentów. Jeśli zażalenie zostanie odrzucone, ksiądz może już niebawem wyjść na wolność.

Czytaj także