18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie słuchał nauk?

Ksiądz porównuje kobietę do BRUDNEJ SZKLANKI

17.11.2020  17:40
Ksiądz porównuje kobiety do brudnych szklanek
Ksiądz porównuje kobiety do brudnych szklanek Fot: Gregory Dean/Shutterstock

Ksiądz Jakub Piątkowski, salezjanin z Krakowa, pozwolił sobie na internetową katechezę, która odbiła się w Polsce echem skandalu. Kapłan beztrosko porównał współżyjąca przed ślubem kobietę do... brudnej szklanki. Co ciekawe, o zabrudzeniu "męskich" naczyń już nie wspomniał. Internet zapłonął, coś najwyraźniej zmienia się w narodzie.  

Ksiądz Jakub Piątkowski nie zaskarbi sobie tym nagraniem grona wiernych fanów. Odkąd w Polsce ogłoszono wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. prawa do legalnej aborcji, kobiety w całym kraju powiedziały: "Dość!". Najpierw oznaką ich oburzenia były strajki kobiet, ale na dłuższą metę pozostała z nami przede wszystkim zmiana nastrojów społecznych.

Kobiety mają serdecznie dość ciągłego poniżania, decydowania za nie i stawiania ich w roli podrzędnej do mężczyzny. Tym samym ksiądz salezjanin z Krakowa - Jakub Piątkowski, włożył kij w mrowisko. Znany w internecie kapłan postanowił skomentować sprawę dziewczyny, która na TikToku ogłasza, że zamierza czekać ze współżyciem do ślubu.

Ksiądz porównuje kobietę do "brudnej szklanki"

Ksiądz oczywiście pochwalił jej postawę, a potem postanowił odnieść się do sytuacji tych kobiet, które nie decydują się na taką drogę i współżyją przed ślubem. Porównał je do... brudnej szklanki. Taka przenośnia oburzyła obserwujących księdza internautów. Oczywiście, kapłan nie wspomniał, że mężczyzna współżyjący przed ślubem również jest taką "brudną szklanką", co byłoby równie oburzające, ale przynajmniej pokazałoby podobne traktowanie obu płci. Niestety, próżno szukać tego rodzaju sprawiedliwości w słowach Piątkowskiego.

Szklanka - rozpoczął. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, troszkę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie. Mówię to dlatego, gdyż pod ostatnim filmikiem niektóre osoby pytały mnie, co sądzę o tej dziewczynie, która na TikToku chwali się swoją czystością przed ślubem. Ona też jest szklanką, ale czystą i pełną. Z tej szklanki piło wielu, zostawili coś po sobie i jest pusta

- mówił ksiądz.

No cóż, najwyraźniej nie uważał, kiedy pobierał biblijne nauki. Sakrament spowiedzi podobno "zmywa" z człowieka grzechy. Czyżby więc kobiet współżyjących przed ślubem nawet on nie był w stanie uratować? Taka decyzja jest równoznaczna z wiecznym "brudem"?

Przydałby się rozbudowany komentarz teologiczny. Mamy tylko nadzieję, że nie taki w tonie ojca Rydzyka, który winę za pedofilię zrzuca na "rozseksualizowanie" dzieci. 

Czytaj także