18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia trwa

Ksiądz przegrał walkę z Covid-19. Smutne informacje

14.04.2021  14:56
Ksiądz przegrał z Covid-19
Ksiądz przegrał z Covid-19 Fot: Yeti studio/Shutterstock

Nie żyje ks. Krzysztof Nojman z ostrowskiej konkatedry. Wiadomo już, że duchowny przegrał nierówną walkę z Covid-19. Wierni pogrążeni są w głębokim smutku.

Covid-19 to trudny przeciwnik - nigdy nie można mieć pewności, jak zakażenie koronawirusem przebiegnie w danym przypadku. Dla ks. Krzysztofa Nojmana z ostrowskiej konkatedry skończyło się ono najbardziej tragicznie, jak to tylko możliwe.

W ostrowskim szpitalu po trudnej walce z koronawirusem zmarł ksiądz proboszcz Krzysztof Nojman. Duchowny przez ostatnie 5 lat kierował ostrowską konkatedrą. W chwili śmierci mężczyzna miał zaledwie 55 lat. Cały Ostrów Wielkopolski pogrążony jest w wielkim smutku.

Ksiądz przegrał walkę z Covid-19

Jeszcze niedawno na stronie internetowej jego parafii pojawiły się niepokojące informacje o zakażeniu. Wtedy jednak nikt nie zakładał, jak tragiczny będą miały ostatecznie finał. Teraz te słowa wyglądają jeszcze bardziej przykro.

Drodzy Parafianie, w Wielkanocny Poniedziałek Ksiądz Proboszcz trafił do ostrowskiego szpitala, gdzie został zdiagnozowany COVID-19. Ksiądz Proboszcz od kilku dni przebywał w samoizolacji, unikał kontaktu z ludźmi

- mogliśmy przeczytać w komunikacie.

Teraz wszyscy wiedzą już, jak tragicznie skończyła się historia kapłana. "Trudno uwierzyć... W wieku 55 lat zmarł proboszcz parafii konkatedralnej w Ostrowie, ks. Krzysztof Nojman. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie" - napisał na Facebooku Paweł Rajski. Trwa ustalanie szczegółów dotyczących ceremonii pogrzebowej kapłana.

Współczujemy z całego serca wiernym i bliskim zmarłego księdza.

Czytaj także
Przeczytaj więcej