18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kościelny sadysta

Ksiądz publicznie zachęca do bicia kablem dzieci i młodzieży

03.02.2021  12:45
Ksiądz zachęca do bicia dzieci
Ksiądz zachęca do bicia dzieci Fot: MONKPRESS/East News

Ksiądz Dariusz Drzewicki z Jeruzala Skierniewickiego zachęcał rodziców, by bili dzieci uczestniczące w Strajkach Kobiet. Skandaliczny wpis po kilku godzinach został usunięty z Facebooka.

Duchowny z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeruzalu od dłuższego czasu zamieszcza w Internecie niezwykle kontrowersyjne wpisy. Ostatni post wywołał burzę wśród internautów.

Ks. Dariusz Drzewicki na Facebooku publicznie namawiał rodziców do popełnienia przestępstwa. Zdaniem proboszcza, dzieci i młodzież uczestniczące w Strajkach Kobiet powinny być bite kablem.

Drodzy Rodzice młodzieży biorącej udział w strajku kobiet i demolujących mienie publiczne.. Chcę Wam przypomnieć, że tym kablem możecie przywrócić Waszemu dziecku ustawienia fabryczne - napisał duchowny na Facebooku.

Promujący przemoc wpis zniknął po kilku godzinach z Facebooka. Biskup jak na razie nie komentuje sprawy.

Skandaliczny wpis księdza wywołał burzę

Ks. Dariusz Drzewicki poza nawoływaniem do przemocy, atakował między innymi społeczność LGBT. Przepełnionym nienawiścią wpisom przyjrzał się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Władze organizacji poinformowały, że złożą powiadomienie o nakłanianiu do popełnienia przestępstwa.

Swoją opinię wyraziła również Dorota Zawadzka, która przypomniała, że prawo od 2010 roku zakazuje jakiejkolwiek przemocy wobec dzieci. Kościelne władze wyciągną konsekwencje wobec głoszonej mowy nienawiści?

Czytaj także
Przeczytaj więcej