18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pomysłowy proboszcz

Ksiądz w ramach kolędy rozesłał parafianom blankiety do przelewu

Bartłomiej Ciepielewski
24.12.2020  14:59
Księża klepią biedę
Księża klepią biedę Fot: Daniel Jedzura/Shutterstock

Proboszcz jednej z parafii na Dolnym Śląsku postanowił zabezpieczyć się na wypadek odwołania kolędy. Swoim parafianom przesłał druczki do wykonania przelewu na rzecz kościoła.

Portal TuOlawa.pl poinformował o zaradnym proboszczu parafii w Godzikowicach. Duchowny w obawie przed utratą wpływów finansowych z corocznej kolędy rozesłał wiernym po dwa listy. Jeden z nich zapraszał na świąteczne msze, natomiast w drugim znajdowała się prośba o wsparcie finansowe.

Proboszcz w korespondencji prosił o pomoc w utrzymaniu księdza oraz parafii. Do koperty dołączył również blankiet bankowy, umożliwiający dokonanie przelewu na dowolną kwotę.

Parafianie zaskoczeni pomysłem proboszcza

Pomysł księdza wywołał oburzenie wśród części parafian. Uważają oni, że proboszcz prosi o pieniądze w zbyt nachalny sposób.  

To nie jest kolęda, ja się pomodlę sama w domu, nie potrzebuję tego księdza w tym momencie. Będę miała potrzebę, to sama zaniosę mu tę kopertę - oświadczyła jedna z parafianek w rozmowie z Polsat News.

Zdaniem wielu wiernych okres pandemii jest trudny dla wszystkich, zatem dobrowolność ofiary powinna być tym bardziej przestrzegana. Część parafian nie widzi jednak problemu w listownym przesyłaniu ofiary i zamierza wesprzeć kościół w czasie pandemii.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze