18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lubił poimprezować

Ksiądz walczył z LGBT. Został oskarżony o molestowanie mężczyzn

08.04.2021  20:57
Ksiądz został oskarżony o molestowanie
Ksiądz został oskarżony o molestowanie Fot: lunamarina/Shutterstock

Proboszcz parafii w Lipnie został oskarżony o molestowanie pięciu mężczyzn. Wcześniej duchowny walczył z LGBT, zbierając podpisy pod projektem ustawy Kai Godek.

Sąd Kościelny bada sprawę proboszcza Henryka K., który dopuścił się napastowania seksualnego. Jak informują lokalne media, ksiądz molestował co najmniej pięciu mężczyzn.

Proboszcz wyraził skruchę za popełnione czyny, a jego tłumaczenia przeczytano w trakcie niedzielnych ogłoszeń duszpasterskich.

W związku z oskarżeniami skierowanymi pod moim adresem i zakończeniem wstępnego dochodzenia przed Sądem Kościelnym wyrażam ubolewanie, że musicie doświadczać tej sytuacji i jednocześnie przepraszam Was za zgorszenie, którego źródłem stało się nadużywanie alkoholu i moje zachowanie. Zgodnie z poleceniem Sądu Kościelnego poddaję się terapii dla osób chcących żyć w trzeźwości, a także podejmuję długotrwałe, indywidualne rekolekcje pokutne - napisał duchowny.

Obecnie nie wiadomo, gdzie przebywa duchowny. Na czas dochodzenia został odsunięty od pełnionych funkcji i przebywa w izolacji. W marcu stracił on także posadę Dziekana Dekanatu Lipnowskiego.

Ksiądz oskarżony o molestowanie walczył z LGBT

Oskarżony ksiądz wcześniej publicznie walczył z LGBT. Duchowny zbierał podpisy pod projektem "Stop LGBT", autorstwa Kai Godek. Ustawa ta po wejściu w życie zakazywałaby organizowania manifestacji osób o odmiennej orientacji seksualnej, w tym marszów równości.

Dalsze kroki w sprawie oskarżonego podejmie biskup diecezjalny. Czyżby czekała go zmiana parafii?