18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co za akcja

Ksiądz zainwestował pieniądze wiernych. Stracił WSZYSTKO

25.05.2021  13:07
Ksiądz stracił pieniądze
Ksiądz stracił pieniądze Fot: Yeti studio/Shutterstock

Ksiądz w Opolu wpadł na genialny pomysł pomnożenia kapitału swojej parafii poprzez inwestycję pieniędzy wiernych w kryptowaluty. Niestety, wszystko stracił. Nic dziwnego, że parafian ogarnęła furia.

"Nowa Trybuna Opolska" podaje informację o "przedsiębiorczym" księdzu, któremu stanowczo wiele brakuje do poziomu ojca Rydzyka. Kapłan zainwestował pieniądze wiernych w kryptowaluty - licząc na zysk. Ostatecznie stracił wszystko z przytupem.

Ksiądz zainwestował w kryptowaluty

Parafianie w kościele św. Jana Nepomucena w Opolu-Sławicach podczas mszy usłyszeli, że zniknęły pieniądze z konta parafii. Jak się okazało - pieniądze te miał "na hazard" wydać proboszcz. Duchowny służył w Sławicach od blisko trzech lat.

W parafii planowano inwestycje. Ksiądz liczył, że w szybki sposób pomnoży pieniądze, dzięki czemu łatwiej będzie te inwestycje sfinansować 

- mówi w rozmowie z "Nową Trybuną Opolską" ks. Dr Andrzej Ochmann.

Ostatecznie na jaw wyszło, że duchowny padł ofiarą sprytnych oszustów. Jakby tego było mało - oprócz pieniędzy parafian, proboszcz zainwestował także własne oszczędności i gotówkę pożyczoną od innych osób.

Nieznana jest dokładna kwota, jaka przepadła, ale wiadomo, że były to niemałe pieniądze. Jasne jest, że sama parafia straciła ok. 16 tysięcy złotych. Policja nie została powiadomiona, ponieważ ksiądz obiecał spłacić dług - m.in. sprzedając swój samochód.

Proboszcz został odwołany - wiadomo, że na razie nie otrzyma kolejnej parafii pod opiekę. W obecnej zostanie do końca czerwca - by pomóc administratorowi. Myślicie, że wierni wybaczą mu taki numer?

Czytaj także
Przeczytaj więcej