18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ma gest

Ksiądz zawstydził wielu kolegów po fachu. Odda całą tacę na WOŚP

12.01.2020  12:37
Ksiądz zawstydził wielu kolegów po fachu. Odda całą tacę na WOŚP
Ksiądz zawstydził wielu kolegów po fachu. Odda całą tacę na WOŚP Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Ksiądz zawstydził innych duchownych. Postanowił wesprzeć 28. finał WOŚP wyjątkowym gestem - całą tacę, którą ofiarują wierni, przekaże potrzebującym, dla których gra Orkiestra. 

Ksiądz Kazimierz Klaban postanowił, że w dzień finału WOŚP przekaże całą zebraną tacę na ten szczytny cel. Kapłan informuje o swoim zamiarze wiernych, na wypadek, gdyby ktoś miał coś przeciwko.

Pytam ich o zgodę, jeszcze nikt się nie sprzeciwił. Po mszy zapraszam parafian w podziękowaniu na kawę i pączki

– mówił kapłan Wirtualnej Polsce.

Ksiądz zbiera pieniądze na WOŚP

Na ogół kapłani podchodzą nieprzychylnie do WOŚP-u, zdarzało się, że wolontariuszy z puszkami w dniu finału przeganiano spod kościołów. W innych parafiach duchownym zdarzało się zniechęcać ludzi do wspierania Orkiestry Owsiaka. 

Podczas gdy inny kolega po fachu wspomnianego kapłana, zachęca wiernych do całowania po rękach księży, ks. Klaban prezentuje zupełnie inne podejście - wspierające ludzi w potrzebie. Dziś w swojej parafii o godzinie 11:00 odprawił mszę, z której cały dochód przekazany zostanie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 

Gdy zbiorę na tacę, zaproszę wolontariuszy na środek kościoła i przesypię im wszystko do puszek. Przy wiernych, by potem nikt mi nie zarzucił, że banknoty zabrałem i oddałem tylko drobne

– zadeklarował ks. Klaban.

Dodatkowo ksiądz podkreślił, że wiele osób tego dnia rzuca na tacę większe datki - np. pojawiają się banknoty 50 złotowe. 

Serce mi podpowiedziało ten pomysł. Jestem po dwóch udarach i zawale. Wiele czasu spędziłem w szpitalu. Leczyli mnie urządzeniami, na których były serduszka WOŚP. To mój gest, by cokolwiek dobrego zrobić dla innego człowieka. Sam też tego dnia rzucam na tacę i oddaję wolontariuszom 

- wyznaje ksiądz Klaban.

Sam kapłan przyznaje, że nie rozumie postawy innych duchownych, którzy sprzeciwiają się działalności Jurka Owsiaka. Trzeba przyznać, że to całkiem pokrzepiająca postawa. 

Przeczytaj więcej
Komentarze