18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sprytni duchowni

Książa wiedzą jak obejść zakazy. Nie zrezygnują z kolędy

Bartłomiej Ciepielewski
02.12.2020  17:26
Księża nie chcą rezygnować
Księża nie chcą rezygnować Fot: Damian KLAMKA/East News

Kolejne archidiecezje zakazują organizowania kolędy. Zaradni księża wiedzą jak obejść ograniczenia i nie ponieść żadnych konsekwencji. Jak wielu kapłanów skorzysta z tego pomysłu?

Rządowe restrykcje znacząco uszczupliły portfele duchownych. Na mszach pojawia się niewielu wiernych, zatem zyski z tacy są coraz mniejsze. Kolejnym ciosem okazało się ogłoszone przez biskupów odwoływanie kolędy na terenie całego kraju. Coroczne spotkania z parafianami były nadzieją na podreperowanie kościelnego budżetu.

Księża wiedzą jak ominąć zakaz kolędy

Pomysł na ominięcie zakazów przedstawił na Twitterze ksiądz Daniel Wachowiak. Kapłani z parafii w Piłce odwiedzą wiernych mimo restrykcji.

Będę święcił domy z zewnątrz. Pomodlę się z rodziną na ich podwórku, a później msza - poinformował proboszcz parafii NMP Wniebowziętej w Piłce.

Możliwe, że z tego typu rozwiązania skorzystają duchowni w całym kraju. Spotkania na świeżym powietrzu mogą być zdrowsze, jednak czy w pełni zgodne z prawem? Warto pamiętać, że zgromadzenia powyżej 5 osób są aktualnie zabronione.