18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niespodziewane oświadczenie

Księża bronią Owsiaka. Opublikowano apel z przeprosinami

05.02.2021  17:26
Jerzy Owsiak przeproszony przez księży
Jerzy Owsiak przeproszony przez księży Fot: Jan BIELECKI/East News

Grupa 41 duchownych podpisała się pod apelem, w którym przepraszają za niewłaściwe traktowanie wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez część osób związanych z Kościołem. Zdaniem księży, ostatnie incydenty to przejaw braku podstawowych zasad kultury oraz zaprzeczenie ewangelicznej postawie.

W czwartek na portalu więź.pl opublikowano oświadczenie 41 duchownych, którzy potępiają ostatnie incydenty dotyczące złego traktowania wolontariuszy WOŚP przez osoby związane z Kościołem. Autorzy dokumentu podkreślają, że do skandalicznych incydentów dochodzi każdego roku i jest to zjawisko, które należy potępić.

Z bólem patrzymy na próby zdyskredytowania jednej z największych w naszym kraju organizacji charytatywnych. Coroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze do niedawna był jednym z nielicznych wydarzeń łączących niemal wszystkich Polaków. Ze smutkiem stwierdzamy, że również w tej sprawie Polacy zostali podzieleni na wrogie sobie grupy - napisano w oświadczeniu.

Autorzy apelu wyrazili również wdzięczność Jerzemu Owsiakowi oraz osobom zaangażowanym w WOŚP za ciężką pracę, oraz entuzjazm. Pozostali duchowni pójdą ich śladem?

Incydenty podczas finału WOŚP

Księża w swoim apelu nawiązywali między innymi do sytuacji, która wydarzyła się podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na jednym z nagrań, które trafiło do sieci, widać było księdza, który przepędzał sprzed kościoła wolontariuszkę, wykrzykując w jej stronę wulgarne słowa. Parafia przeprosiła za zachowanie agresywnego duchownego, jednak niesmak po incydencie pozostał.

Podczas 29. finału WOŚP zebrano 127 495 626 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia dla otolaryngologii, laryngologii i diagnostyki głowy.