18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie boją się

Księża szydzą z restrykcji. Tłumy wiernych w kościele

24.02.2021  13:39
Księża ignorują koronawirusowe restrykcje
Księża ignorują koronawirusowe restrykcje Fot: Daniel Jedzura/Shutterstock

Wielu księży nie ukrywa, że koronawirusowe obostrzenia mają w głębokim poważaniu. Duchowni często łamią restrykcje oraz nie zamierzają płacić mandatów nakładanych przez sanepid. Podczas niedzielnej mszy świętej w jednym z małopolskich kościołów uczestniczyło 160 wiernych.

Funkcjonariusze małopolskiej policji otrzymali w grudniu zgłoszenie dotyczące przekroczenia limitu osób przebywających w kościele św. Józefa Oblubieńca w Kątach. Policjanci na miejscu sporządzili materiał dowodowy, a sprawę skierowali do sanepidu.

Na miejscu potwierdziło się, że w kościele jest ok. 160 osób, choć zgodnie z wprowadzonymi obostrzeniami, przy takim metrażu mogło być tam 30 wiernych – poinformował Grzegorz Buczak z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Państwowy Inspektor Sanitarny po przeanalizowaniu materiałów stwierdził, że doszło do złamania obowiązujących obostrzeń pandemicznych. Proboszcz parafii został ukarany grzywną.

Ksiądz straszy donosicielstwem

Ukarany ksiądz nie wyraził najmniejszej skruchy z powodu swojego nierozsądnego zachowania. Na kościelnej tablicy ogłoszeń pojawił się natomiast skandaliczny komunikat.

Donosicielstwo jest grzechem śmiertelnym, o którym bardzo rzadko się mówi, jeszcze rzadziej się z niego spowiada. Donosicielstwo stoi w jawnej sprzeczności z miłością bliźniego. Donosiciel, czyli kapuś, szpicel, to jak człowiek trędowaty, którego należy odizolować od ludzi zdrowych i prosić Jezusa o uzdrowienie, jak to było w dzisiejszej Ewangelii - napisano w ogłoszeniu.

Sprawą zajęła się kuria diecezjalna, która oceni postępowanie buntowniczego duchownego. Zdaniem tarnowskiego biskupa ks. Ryszarda Stanisława Nowaka, wierni mają prawo do swobodnego dostępu do liturgii i nikt nie może im tego odmówić.

logo Tu się dzieje