18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dawali wiernym do ust

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zakażeni księża!

Wojciech Kozicki
28.05.2020  18:11
Księża, komunia i koronawirus - nowe ognisko choroby w Polsce
Księża, komunia i koronawirus - nowe ognisko choroby w Polsce Fot: Foto Olimpik/REPORTER

Kolejne ognisko koronawirusa eksplodowało w Polsce, tym razem w parafii w Pliszczynie pod Lublinem. Kościół został zamknięty, ponieważ testy na SARS-CoV-2 dały pozytywny wynik u duchownych we wspólnocie Księży Sercanów.

Dramat i strach w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie. Proboszcz ks. Tadeusz Michałek potwierdził, że 25 maja po południu dowiedziało się, iż są zakażeni koronawirusem. Ks. Franciszek i ks. Grzegorz zostali zabrani do szpitala na dalsze badania i konsultacje z lekarzem chorób zakaźnych. Okazało się, że mieli kontakt z wiernymi.

Koronawirus w kościele

Jak podaje radiozet.pl, kościół zamknięto, a księża są objęci kwarantanną. Sanepid zalecił dezynfekcję kościoła i obejścia. Media donoszą również, że zakażeni księża rozdawali wiernym komunię.

Osoby, które od niedzieli 17 maja przyjmowały Komunię Świętą (także z rąk Szafarza świeckiego) mogą ewentualnie powiadomić o tym fakcie Sanepid i zasięgnąć dalszych rad – możemy przeczytać na stronie internetowej parafii.

Tymczasem wojewoda lubelski Lech Sprawka oświadczył w czwartek na konferencji prasowej, że w powiecie lubelskim wystąpiło ognisko zakażenia koronawirusem, które „może się rozwijać”. Nie potwierdził, że chodzi o wspomnianą parafię.

Zagłosuj

Jak często chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze