18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

żal.pl

Kurator oświaty to kurator... ciemnoty? Przyjaciółka PiS znów w akcji

Emilia Waszczuk
25.09.2019  13:02
Kurator oświaty to kurator... ciemnoty? Przyjaciółka PiS znów w akcji
Kurator oświaty to kurator... ciemnoty? Przyjaciółka PiS znów w akcji Fot: Jan GRACZYNSKI/East News

Barbara Nowak choć jest kuratorem oświaty, ani myśli zdobywać wiedzę. Przez to znowu ma kłopoty. Nie douczyła się o klimacie i teraz twierdzi, że wcale Ziemia nie ma z tym problemu.

Pani Barbara Nowak jest kuratorem oświaty, ale nie raz już pokazała, że z wiedzą jej nie po drodze. Dopiero co publicznie prezentowała swoje homofobiczne poglądy (twierdziła np. że "LGBT to propagowanie pedofilii) i wygłaszała rasistowskie postulaty (atakowała Żydów, mówiła o tym, że Polacy muszą bronić Polski przed Islamem). Raz nawet pojechała z koleżanką na szemraną wycieczkę do Japonii, podobno w celach zawodowych. Za 30 tysięcy złotych, oczywiście z publicznych pieniędzy.

Teraz pani Basia, bliska przyjaciółka PiS (co rusz zaciekle bronią jej wyskoków) postanowiła oznajmić światu, że młodzież ma siedzieć cicho, nie wychylać się i broń Boże nie myśleć. Żadne protesty czy dyskuse nie są dla nich. A katastrofa klimatyczna, która już się dzieje, teraz, na naszych oczach, to wymysł.

Nowak znów błyszczy

Wyraź swojej ignorancji dała po głośnym przemówieniu Grety Thunberg. 16-latka oskarżyła polityków o to, że nie zajmują się sprawami ważnymi, nie dbają o przyszłość i biernie patrzą na to, jak Ziemia umiera.

Ludzie umierają. Upadają całe ekosystemy. Jesteśmy na początku masowego wymierania, a jedyne, o czym potraficie mówić, to pieniądze i bajki o bezustannym wzroście gospodarczym. Jak śmiecie?!

-grzmiała na szczycie klimatycznym ONZ 16-latka.

Co na to pani kurator ciemno... oświaty? Pokazała, jak niewiele rozumie i jak bardzo nie zależy jej na losie ludzi.

Zadanie dla myślących nastolatków. Wymyśl sobie problem. Wyjdź na ulicę i zacznij protestować. Zafunduj sobie tourne po Europie i umów na wizytę z kanclerz Niemiec. Niech o tobie piszą wszystkie znane tytuły i portale. To takie proste. Prawda?

- napisała na Twitterze.

Pod jej postem posypały się setki krytycznych komentarzy. Od wytykania "tournee po Japonii" za publiczne pieniądze, po opłakiwanie polskiej oświaty i jej pracowników (w domyśle - pani Nowak oczywiście)

logo Tu się dzieje