18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odcina się od PiS

Kuzynka Morawieckiego z nową posadką. Premier (nie) załatwiał?

13.01.2022  13:40
Mateusz Morawiecki tym razem nie pomógł kuzynce w znalezieniu pracy?
Mateusz Morawiecki tym razem nie pomógł kuzynce w znalezieniu pracy? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Kuzynka premiera odcina się od niego? Monika Morawiecka po 15 latach rzuciła pracę w spółce skarbu państwa i podkreśla stanowczo: nowa praca nie ma z rządem nic wspólnego.

Monika Morawiecka to kuzynka premiera Mateusza Morawieckiego i właśnie pochwaliła się nową, świetną pracą. O kobiecie ostatnio głośno zrobiło się, gdy w lutym 2019 roku została prezeską PGE Baltica, a jak wiadomo, PGE należy do skarbu państwa. Po objęciu intratnego stanowiska pani Morawiecka została uwzględniona na bardzo długiej i bardzo (nie)ciekawej liście "ludzi premiera" poobsadzanych w spółkach skarbu państwa.

Kuzynka premiera ma nową pracę

Teraz zdaje się, że pani Monika próbuje odciąć się od oskarżeń o robienie kariery na plecach znanego kuzyna. Właśnie w mediach społecznościowych poinformowała o zmianie pracy i podkreśliła, że nowa posada i firma nie mają nic wspólnego z PiS i rządem.

Z radością ogłaszam, że rozpocząłem współpracę z jednym z kluczowych głosów w świecie energetyki - Regulatory Assistance Project (RAP), niezależną, bezpartyjną i pozarządową organizacją zajmującą się przyspieszeniem przejścia do czystej, niezawodnej i efektywnej przyszłości energetycznej

- napisała w portalu LinkedIn.

Monika Morawiecka jest absolwentką SGH (Szkoła Główna Handlowa) na kierunku Finanse i Rachunkowość. Posiada też dyplom Master of International Management, przyznawany przez europejskie stowarzyszenie szkół ekonomicznych CEMS. Z państwową spółką PGE związana była od 2006 roku.