18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskoczeni?

Kwarantanna dla zaszczepionych. Tysiące ludzi w szoku

11.07.2021  19:42
Kwarantanna dla zaszczepionych
Kwarantanna dla zaszczepionych Fot: Piotr Hukalo/East News

Kwarantanna nawet dla osób zaszczepionych? Wszyscy ci, którzy mieli nadzieję na powrót do pełni normalności po przyjęciu szczepienia - są teraz załamani. Pandemia koronawirusa wciąż nie powiedziała ostatniego słowa.

Kwarantanna nawet dla tych, którzy już się zaszczepili?! Niestety, przyjęcie dopuszczanego preparatu nie sprawia, że ludzie będą wolni od obowiązujących obostrzeń. Złudzeń na antenie Polsat News pozbawił zaszczepionych rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Kwarantanna nawet dla osób zaszczepionych?!

Chodzi konkretnie o osoby zaszczepione preparatem Johnson&Johnson, które po powrocie z wakacji do kraju... będą normalnie podlegać kwarantannie. Dlaczego? Powód jest prosty - nie wszystkie z dopuszczonych do stosowania preparatów chronią przed wariantem Delta. Jedynie Moderna potwierdziła, że jej specyfik jest skuteczny w walce z mutacją indyjską. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że Pfizer również zadziała w starciu z tym rodzajem wirusa.

Sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu z osobą zakażoną wariantem Delta na kwarantannę, bez względu na to, czy ta osoba ma zaszczepienie dwoma dawkami, bądź jedną J&J

- mówił Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia w Polsat News. 

Teoretycznie nie ma dowodów na to, że szczepionka Johnson&Johnson nie działa na wariant indyjski, ale biorąc pod uwagę, co też dzieje się w krajach dotkniętych wysoką transmisją tej mutacji - warto dmuchać na zimne. Kwarantanna może czasem uratować życie wielu istnieniom.

Głównie dotyczy to osób, które wracają z zagranicy, bądź osób po kontakcie z osobami z zagrożonych destynacji. Staramy się dmuchać na zimne i służby sanitarne dmuchają na zimne, kierując wszystkich z kontaktu na kwarantannę

– tłumaczył to novum rzecznik.

Kwarantanna po powrocie do kraju trwać będzie 14 dni. 

Czytaj także