18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

cicha noc, pandemiczna moc

Koronaświęta w Polsce. Na Boże Narodzenie pozamykają nas w domach

Emilia Waszczuk
20.11.2020  10:43
Boże Narodzenie w kwarantannie? Adam Niedzielski ostrzega
Boże Narodzenie w kwarantannie? Adam Niedzielski ostrzega Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ostrzega przed narodową kwarantanną i ostrymi restrykcjami na Boże Narodzenie. Czeka nas powtórka z Wielkanocy?

Minister Adam Niedzielski ostrzega Polaków przed świętami. Twierdzi, że w czasie przedświątecznym, ale też w Boże Narodzenie, możemy spotęgować pandemię koronawirusa.

Już wcześniej minister zdrowia i premier zapowiadali, że lepiej będzie, jeśli na święta zostaniemy w domach i zrezygnujemy ze spotkań. Teraz - choć w ostatnich dniach malała liczba wykrywanych zakażeń - dalej grożą nam koronaświęta, czyli Boże Narodzenie w mocno okrojonej formie.

Kwarantanna na Boże Narodzenie?

W rozmowie z "Super Expressem" minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że wcale nie wygraliśmy z pandemią, szpitale są przeładowane, a szybkie złagodzenie restrykcji może nam jedynie zaszkodzić. A skoro tak, to już teraz powinniśmy pogodzić się z faktem, że w tym roku Boże Narodzenie będzie wyglądać inaczej, niż zwykle.

Nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, zniesienie obostrzeń byłoby przedwczesne. Niestety te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych - powiedział Adam Niedzielski.

A skoro Boże Narodzenie ma przypominać Wielkanoc, możemy spodziewać się, że już za chwilę obostrzenia, zamiast się zmniejszyć, jedynie się zaostrzą. Wiosną, w czasie świąt, w całym kraju obowiązywała obowiązkowa kwarantanna, zakaz przemieszczania się i spotkań, a nawet zakaz wychodzenia z domów bez wyraźnej potrzeby.

Czytaj także