18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska walczy

Lawinowy wzrost zachorowań na koronawirusa

16.03.2020  16:36
Lawinowy wzrost zachorowań na koronawirusa
Lawinowy wzrost zachorowań na koronawirusa Fot: Jakub Kaminski/East News

Koronawirus wziął Polskę w ponure panowanie. W dniu dzisiejszym odnotowano wręcz lawinowy wzrost zachorowań. Ministerstwo potwierdza informacje o nowych przypadkach. 

Koronawirus sprawił, że Polacy na długie dni, tygodnie, a może nawet miesiące, zamknęli się w domach. Niestety, na razie nie mamy dobrych wieści, wciąż notuje się wzrost liczby zachorowań w naszym kraju.

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Jeszcze niedawno pisaliśmy o 25 nowych chorych. Liczba ta znowu wzrosła. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o sześciu kolejnych przypadkach wystąpienia koronawirusa w naszym kraju. Tym samym liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 156 osób (trzy osoby zmarły).

Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Radom, Warszawa), 1 osoby z woj. małopolskiego (Kraków) i 2 osób z woj. śląskiego (Zawiercie)

- podaje resort.

Stan wszystkich nowych chorych jest w tym momencie stabilny. Wygląda niestety na to, że epidemii w tym momencie już nic nie zatrzyma. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski nie ukrywa, że liczba zachorowań będzie dalej rosła, a pod koniec tygodnia możliwe, że osiągniemy jej szczyt.

Tymczasem z Chin spływa do nas fala ostrożnego optymizmu - naukowcy przewidzieli tam, kiedy epidemia się skończy.