18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NBP zdecydował

Kaczyński jak król! Będą banknoty z jego twarzą

31.07.2020  15:17
Będzie banknot z Kaczyńskim
Będzie banknot z Kaczyńskim Fot: Grabowski Foto/Shutterstock

To już pewne. W 2021 roku Narodowy Bank Polski wyda specjalne banknoty 20-złotowe z twarzą jednego z najpopularniejszych polskich bliźniaków!

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o nowym pomyśle PiS - część posłów chciała, by wydać banknoty z ich ukochanym politykiem.

 Dla mnie to wybitna postać, nie ode mnie zależy decyzja w sprawie banknotu, ale każde upamiętnienie tak wielkiego człowieka jest godne. Można się nad tym pochylić, bo to człowiek wyjątkowy

- mówiła na początku stycznia Barbara Dziuk.

Nie ma żadnych przeszkód, a wręcz jest to wskazane - dopowiadała Ewa Cicholska.

Okazuje się, że Narodowy Bank Polski rozważył ich wniosek i się ku niemu przychylił. Na 20-złotówkach pojawi się twarz Kaczyńskiego.

Specjalna edycja

Banknoty kolekcjonerskie z twarzą byłego prezydenta, Lecha Kaczyńskiego, pojawić się mają już w 2021 roku. Wizerunek zmarłego tragicznie polityka zostanie przedrukowany 60 000 razy, na banknotach o nominale 20 złotych. Nabyć je można będzie w listopadzie.

O planach poinformował sam Narodowy Bank Polski, zamieszczając na swej stronie wykaz banknotów kolekcjonerskich, które wydane będą przyszłym roku. Ten z Lechem Kaczyńskim nazwany jest "Lech Kaczyński. Warto być Polakiem".

Przeczytaj więcej
Komentarze