18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duma

Lek na koronawirusa opracowano w Częstochowie. Ogromy sukces

29.05.2020  10:46
Lek na koronawirusa opracowano w Częstochowie. Ogromy sukces
Lek na koronawirusa opracowano w Częstochowie. Ogromy sukces Fot: Gorodenkoff/Shutterstock

Lek na koronawirusa opracowany w Częstochowie właśnie trafił do Urzędu Patentowego. Nasi naukowcy mogą pochwalić się ogromnym sukcesem.

Lek na koronawirusa to zdecydowanie najbardziej upragniony specyfik na świecie. Wiadomo już, że niektóre substancje pomagają w leczeniu COVID-19, ale naukowcy i lekarze wciąż szukają nowych rozwiązań. Takie własnie znaleźli badacze z Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego w Częstochowie.

Lek na koronawirusa przez nich opracowany trafił już do Urzędu Patentowego. Jest to dwuskładnikowy medykament, który nie tylko leczy COVID-19, ale również zapobiega rozwojowi choroby oraz wzmacnia odpowiedź immunologiczną ludzkiego organizmu.

Lek na koronawirusa opracowany w Częstochowie

Głównym składnikiem preparatu jest substancja czynna do tej pory stosowana w leczeniu nadciśnienia. Badacze z Częstochowy pochwalili się za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zespół naukowców z Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych UJD wraz z CBMM PAN opracował nową formułę leku. Przyszli pacjenci z koronawirusem będą mogli odetchnąć z ulgą - dosłownie i w przenośni.

Miejmy nadzieję, że ten właśnie lek na koronawirusa uratuje wiele żyć w czasach paskudnej zarazy, która tak bardzo utrudnia nam codzienność w ostatnich miesiącach. Brawo naukowcy, oby tak dalej!

Przeczytaj więcej
Komentarze