18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Komunikat GIF i ostrzeżenie

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy wycofany!

Wojciech Kozicki
13.03.2020  11:05
Lek na gorączkę i ból z wadą jakościową - komunikat i ostrzeżenie GIF
Lek na gorączkę i ból z wadą jakościową - komunikat i ostrzeżenie GIF Fot: Pixabay/stevebp

Koronawirus to nie jedyne zagrożenie dla zdrowia w Polsce. Pojawił się problem, bo popularny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy został wycofany ze sprzedaży. Opublikowano oficjalny komunikat GIF i wiadomo konkretnie, o który produkt chodzi

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję, że produkt leczniczy przeciwgorączkowy i przeciwbólowy Saridon musi zostać wycofany z obrotu na terenie całej Polski. Chodzi konkretnie o Saridon od firmy Bayer Sp. z o.o. w tabletkach (Paracetamolum + Propyphenazonum + Coffeinum) 250 mg + 150 mg + 50 mg.

Uważajcie na Saridon o numerze serii 1F177 z terminem ważności: 05.2024! Jak podaje rynekzdrowia.pl, decyzja o wycofaniu z obrotu preparatu została podjęta ze względu na niespełnienie wymagań z zakresie zgodności materiałów opakowań. Radio ZET pisze o „wadzie jakościowej”.

Wskazaniem do stosowanie Saridonu są bóle głowy, zębów, reumatyczne, bóle po zabiegach chirurgicznych, bolesne miesiączkowanie oraz ból i gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy. Jest to preparat zawierający paracetamol i propyfenazon, substancje o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz kofeinę – podaje zdrowie.radiozet.pl.

Przeczytaj więcej
Komentarze