18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dramat

Lekarz zakażony koronawirusem nie żyje. Popełnił samobójstwo

Emilia Waszczuk
18.03.2020  21:20
Lekarz zakażony koronawirusem nie żyje. Popełnił samobójstwo
Lekarz zakażony koronawirusem nie żyje. Popełnił samobójstwo Fot: Shutterstock

Profesor Wojciech Rokita, lekarz ze Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach popełnił samobójstwo. Mężczyzna był zakażony koronawirusem SARS-COV-2.

Koronawirus zbiera żniwo w Polsce. W środę mieliśmy w kraju już 287 przypadków zakażenia. 6 osób zmarło.

Pięć ofiar śmiertelnych umarło z powodu koronawirusa, wszyscy cierpieli na choroby towarzyszące. Śmierć szóstej osoby (choć również zakażona), nie miała bezpośredniego związku z koronawirusem.

Profesor Wojciech Rokita, lekarz ze Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach, zmarł w środę rano. Już w ciągu dnia Gazeta Wyborcza donosiła nieoficjalnie, że przyczyną śmierci było najprawdopodobniej samobójstwo. Teraz informacje te zostały potwierdzone przez prawnika.

Przyczyną śmierci lekarza było samobójstwo

- powiedział w rozmowie z Onetem adwokat Sławomir Gierada.

Jak podaje serwis, profesor padł ofiarą hejtu w sieci.

Dzisiaj sporządziliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ono prawdopodobnie jutro zostanie przesłane do Prokuratury Okręgowej w Kielcach wraz z wnioskiem o zabezpieczenie przez policję danych administratora zapisów forów internetowych, numerów IP, z których zostały zamieszczone różne wpisy pomawiające pana profesora

- poinformował Gierada, przedstawiciel kolegi lekarza, Maksymiliana Materny.

Przeczytaj więcej
Komentarze