18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia w Polsce

Nauczycielka zmarła po szczepieniu na COVID-19

Wojciech Kozicki
05.03.2021  13:43
Nauczycielka zmarła po szczepieniu na COVID-19. Dramat w Lesznie
Nauczycielka zmarła po szczepieniu na COVID-19. Dramat w Lesznie Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Czy szczepionka na COVID-19 jest bezpieczna? Czy mogą pojawić się powikłania, a nawet śmierć po szczepieniu. Młoda nauczycielka z Leszna straciła życie wkrótce po przyjęciu dawki szczepionki od AstraZeneca. Sprawę bada prokuratura, przeprowadzono sekcję zwłok.

Bezpieczeństwo szczepionek na COVID-19 w Polsce pod znakiem zapytania. Jak poważne mogą wystąpić powikłania i skutki uboczne? Jak podaje Polsat News, 36-letnia nauczycielka z Leszna z Zespołu Szkół Ekonomicznych (województwo wielkopolskie) zmarła kilka dni po przyjęciu szczepionki od firmy AstraZeneca. Zaszczepiła się 22 lutego.

Szczepionka na COVID-19. Nauczycielka zmarła

Jak dowiedziały się media, kobieta uskarżała się na ból ręki i wysoką gorączkę, co potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak.

Media podają, że przeprowadzono już sekcję zwłok nauczycielki i stwierdzono, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, chociaż nie podano bezpośredniej przyczyny śmierci. Zostaną jednak przeprowadzone badania toksykologiczne i histopatologiczne. Sprawę bada prokuratura, ale śledczy nie wiążą śmierci kobiety ze szczepionką na COVID-19 od AstraZeneca.

Kilka dni później, 1 marca, kobieta nagle poczuła się źle. Wezwano pogotowie, które stwierdziło zgon 36-latki. Sprawą zajęła się prokuratura – informuje Polsat News.

Jak informuje Radio ZET, kobieta nie cierpiała na żadne choroby przewlekłe.

Pani Kinga, 36-letnia nauczycielka technologii żywienia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie zmarła w poniedziałek 1 marca w swoim domu – pisze radiozet.pl.

logo Tu się dzieje