18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ministerstwo Zdrowia i nowe dane

Koronawirus w Polsce. Nocny wzrost zachorowań!

Wojciech Kozicki
10.04.2020  10:18
Koronawirus w Polsce - Ministerstwo Zdrowia podało nopwe i aktualne dane o liczbie zachorowań
Koronawirus w Polsce - Ministerstwo Zdrowia podało nopwe i aktualne dane o liczbie zachorowań Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce nadal atakuje i wciąż zbliżamy się do szczytu zachorowań. Tymczasem w piątek 10 kwietnia Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane i informacje o liczbie zachorowań na koronawirusa w Polsce. Niestety, nie są to dobre wiadomości.

Liczba chorych i zmarłych na koronawirusa w Polsce po raz kolejny wzrosła. W piątek rano Ministerstwo Zdrowia na Twitterze poinformowało, że testy na COVID-19 dały wynik pozytywny u kolejnych osób i odnotowano 167 nowych przypadków. Zmarła też kolejna osoba.

W sumie liczba chorych w Polsce sięgnęła już 5742, a 175 zmarło.

Mamy 167 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: dolnośląskiego (60), śląskiego (34), warmińsko-mazurskiego (15), małopolskiego (10), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (10), wielkopolskiego (8), lubelskiego (7), podlaskiego (5),lubuskiego (4), pomorskiego (2), opolskiego (1), świętokrzyskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 88-M Lublin. Liczba zakażonych koronawirusem: 5742/175 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)  - podało Ministerstwo Zdrowia.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreśla, że ważne są przede wszystkim dyscyplina i zdrowy rozsądek obywateli. Premier Mateusz Morawiecki na czwartkowej konferencji prasowej ogłosił jakie zakazy i ograniczenia obowiązują na Wielkanoc i podkreślił, że gdyby nie te obostrzenia i restrykcje, mielibyśmy już kilkadziesiąt tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

Przeczytaj więcej
Komentarze