18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe przypadki potwierdzone

Kolejna fala zachorowań na wirusa w Polsce!

Wojciech Kozicki
26.04.2020  10:52
Liczba chorych i ofiar koronawirusa w Polsce rośnie - epidemia nie ma litości
Liczba chorych i ofiar koronawirusa w Polsce rośnie - epidemia nie ma litości Fot: MAREK M BEREZOWSKI/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce to nadal bezlitosna epidemia, która zbiera śmiertelne żniwo. Niestety, niedziela 26 kwietnia to kolejne smutne wiadomości od Ministerstwa Zdrowia. Bilans zakażonych i zmarłych z powodu koronawirusa stał się jeszcze bardziej dramatyczny.

Każdego dnia w Polsce rośnie liczba zakażonych koronawirusem i ofiar śmiertelnych tej choroby. Aktualne dane przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia na Twitterze nie napawają optymizmem. W niedzielę rano ukazał się nowy komunikat.

Jak podaje resort, testy na koronawirusa potwierdziły w Polsce 122 nowe przypadki. Niestety, walkę z COVID-19 przegrały kolejne 2 osoby. Łącznie w Polsce zakażeniu chorobą z Wuhan uległo już 11395 osób, a 526 zmarło.

Mamy 122 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (41), śląskiego (21), dolnośląskiego (15), pomorskiego (14), zachodniopomorskiego (10), opolskiego (9), lubelskiego (5), małopolskiego (2), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (2), lubuskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-K Poznań, 84-K Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 11 395/526 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podało Ministerstwia Zdrowia na Twitterze.

Przeczytaj więcej
Komentarze