Straszne dane!

Nowa fala zakażeń w Polsce. Aż szumi od śmierci!

Wojciech Kozicki
08.07.2020  10:44
Kolejne osoby chore na koronawirusa - kiedy koniec epidemii?
Kolejne osoby chore na koronawirusa - kiedy koniec epidemii? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce nie ma litości. Chociaż premier Mateusz Morawiecki mówi o wygranej z walce z epidemią i niegroźnym wirusem, to nowe dane od Ministerstwa Zdrowia mrożą krew w żyłach. Kolejne osoby zakażone, są też kolejne ofiary śmiertelne.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił ostatnio, że wszystko jest pod kontrolą i znakomicie radzimy sobie z epidemią koronawirusa. Dzisiejsze dane opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia na Twitterze wydają się przeczyć wypowiedziom Szumowskiego.

Koronawirus w Polsce - nowe dane

Koronawirus nie odpuszcza. Jak wynika z danych opublikowanych 8 lipca, testy na koronawirusa wykazały 277 nowych przypadków zachorowań. Niestety, zmarły kolejne osoby. W sumie w Polsce na zapalenie płuc z Wuhan zapadło 36 689, a 1 542 straciło życie w walce z chorobą.

Mamy 277 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (96), mazowieckiego (37), łódzkiego (32), małopolskiego (28), podkarpackiego (27), wielkopolskiego (23), lubelskiego (10), podlaskiego (7), kujawsko-pomorskiego (5), opolskiego (4),42-M, 59-M, 60-K, 81-M Zawiercie, 67-M Wrocław. Większość osób miała choroby współistniejące. Jednocześnie informujemy, że ze statystyk odejmujemy jeden zgon osoby z woj. wielkopolskiego, której laboratorium błędnie zaznaczyło wynik pozytywny. Liczba zakażonych korona-wirusem: 36 689/1 542 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podaje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

 

Czytaj także