Tragiczna sobota

Liczba ofiar wirusa w Polsce wzrosła. Dramatyczne dane

Wojciech Kozicki
28.03.2020  14:27
Aktualne informacje o koronawirusie w Polsce - rośnie bilans zakażeń
Aktualne informacje o koronawirusie w Polsce - rośnie bilans zakażeń Fot: Facebook/Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Koronawirus w Polsce to wciąż nowe komunikaty o rosnącej liczbie chorych i ofiarach śmiertelnych. W sobotę Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny podało aktualne informacje – bilans wzrósł, testy na koronawirusa potwierdziły kolejnych zakażonych. Niestety, wzrosła też liczba zgonów na terenie Polski.

Epidemia koronawirusa w Polsce jest bezlitosna. W sobotę 28 marca liczba chorych na SARS-CoV-2 znowu wzrosła. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze, liczba chorych wynosi aktualnie 1481, a wiec odnotowano 45 nowych przypadków. Niestety, w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba. To 70-letni mężczyzna w ciężkim stanie, który miał choroby współistniejące

Mamy 45 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1481/17 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące - informuje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski apeluje o kwarantannę i zapowiedział, że najgorsze dopiero przed nami. Tymczasem w nocy PiS zmienił Kodeks wyborczy i okazuje się, że nawet osoby chore na COVID-19 będą mogły głosować w wyborach prezydenckich.

Przeczytaj więcej
Komentarze