18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Liczba zgonów na COVID-19

Ujawnił, że rząd ukrywa ofiary wirusa. Ministerstwo wyjaśnia

Wojciech Kozicki
09.04.2020  09:56
Koronawirus w Warszawie - jaka naprawdę jest liczba zgonów?
Koronawirus w Warszawie - jaka naprawdę jest liczba zgonów? Fot: Piotr Molecki/East News

Liczba osób chorych i ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce nadal nieubłaganie rośnie. Ministerstwo Zdrowia codziennie podaje nowe komunikaty na Twitterze, ale czy to prawdziwe informacje? Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uważa, że rząd celowo zaniża statystyki i kłamie Polaków. Wybuchła afera i jest już oficjalna odpowiedź resortu na oskarżenia.

Koronawirus w Polsce zabija kolejne osoby, bilans zgonów rośnie, a opozycja oskarża rząd PiS i Ministerstwo Zdrowia o kłamstwo i ukrywanie zmarłych na koronawirusa. W środę 8 kwietnia Rafał Trzaskowski w programie „Fakty po faktach” powiedział wprost – rząd nie mówi o wszystkich ofiarach COVID-19 w Warszawie.

Koronawirus w Warszawie - liczba zgonów

Prezydent Warszawy ujawnił, że ma wzgląd do aktów zgonu i znalazł ponad 30, w których jako przyczyna śmierci jest wpisany wirus z Wuhan. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia do tej pory poinformowało na Twitterze, że w stolicy COVID-19 zabił 8 osób.

Trzaskowski ujawnił wielką aferę? Okazuje się, że nie. Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało na Twitterze na jego oskarżenia i tłumaczy skąd wzięły się wspomniane rozbieżności. Sprawę skomentował też Główny Inspektorat Sanitarny.

Ministerstwo Zdrowia bazuje na informacjach o liczbie zgonów przekazywanych bezpośrednio przez szpitale do stacji sanitarno-epidemiologicznych. Podajemy wiec dokładnie takie statystyki jakie raportują szpitale – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Zgodnie z art 27 Ustawy z dnia 5.12.2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, informacje o zgonach raportowane są właściwemu inspektorowi sanitarnemu zgodnie z miejscem zamieszkania osoby zmarłej, a nie zgonu. Taka sytuacja miała miejsce w Warszawie – informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Przeczytaj więcej
Komentarze