18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

Coraz mniej zakażeń. To już koniec pandemii?

Wojciech Kozicki
27.07.2021  10:42
Liczba zakażeń i zgonów na covid-19. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia
Liczba zakażeń i zgonów na covid-19. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce niedługo skończy się jak kariera Michała Wiśniewskiego? Patogen z Wuhan, jak wskazuje na to najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia, czasy największej „popularności” ma już za sobą i na kolejny boom się nie zapowiada. Nie powinniśmy jednak o nim zapominać, bo może nas jeszcze zaskoczyć…

Szczęśliwej drogi już czas… - chciałoby się już zaśpiewać koronawirusowi na pożegnanie. Wszystko wskazuje na to, że jego era panowania w Polsce właśnie kończy się bezpowrotnie. Rząd udostępnił we wtorek 27 lipca nowe dane dotyczące liczby zakażeń i zgonów, które napawają nadzieją optymizmem. Koniec pandemii COVID-19 na terenie Polski jest o krok?

Koronawirus w Polsce. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, tym razem testy na koronawirusa potwierdziły 106 nowych zakażeń. Z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, a choroby współistniejące wraz z wirusem odpowiadają za 6 kolejnych zgonów.

Resort zdrowia i minister Adam Niedzielski apelują jednak o ostrożność. Wariant Delta koronawirusa stanowi coraz większe zagrożenia, a do tego ozdrowieńcy atakowani są przez grzyby i choroby.

Mamy 106 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (20), dolnośląskiego (11), mazowieckiego (11); śląskiego (11), łódzkiego (6), warmińsko-mazurskiego (6), opolskiego (5); lubelskiego (4), lubuskiego (4), podkarpackiego (4),podlaskiego (4), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4), zachodniopomorskiego (4), wielkopolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1). 4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6. Liczba zakażonych koronawirusem 2 882 327/75 249 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Czytaj także
Przeczytaj więcej