18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

DANE MINISTERSTWA ZDROWIA

Śmiertelna pułapka. Pandemia odradza się w Polsce

04.01.2022  07:48
Pandemia się odradza
Pandemia się odradza Fot: Adam Burakowski/REPORTER

Pandemia koronawirusa odradza się! Ministerstwo Zdrowia informuje o coraz większej liczbie wykrywanych zakażeń. Resort szykuje się do nałożenia na Polaków nowych obostrzeń.

Czwarta fala koronawirusa zamienia się w falę piątą? Dopiero co przez kilka dni notowaliśmy powolne spadki liczby nowych zakażeń koronawirusem, a sytuacja już się odwraca. Nowy rok przyniósł ponowne zaostrzenie pandemii. Zdaje się, że wbrew szacunkom specjalistów, kolejna fala nie dotrze do nad pod koniec stycznia, ona zaczyna się już teraz.

Nowe zakażenia w Polsce

Najnowsze dane o stanie pandemii w Polsce zdradził we wtorek rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Polityk poinformował o blisko 2 tys. przypadków więcej, niż przed tygodniem.

Jeżeli porównamy tydzień do tygodnia to jest kolejny dzień, kiedy widzimy wzrost nowych przypadków. Dzisiaj to jest prawie 18 proc. więcej niż tydzień wcześniej. Na dzień dzisiejszy mamy 11670 nowych zakażeń  koronawirusem

- powiedział wiceminister zdrowia w Polsacie.

Waldemar Kraska poinformował, że ostatniej doby wykonanych zostało ponad 104 tysiące testów na obecność koronawirusa. Dodatkowo przekazał, że w ciągu ostatniego dnia COVID-19 zabił 433 osoby. - Z tego ponad 320 osób to są osoby niezaszczepione - oznajmił Kraska.

Będzie lockdown?

W poniedziałek minister zdrowia poinformował, że rząd rozważa zaostrzenie obostrzeń pandemicznych. Decydujący jest obecny tydzień - jeśli liczba zakażeń będzie wzrastać, w środę lub piątek ogłoszone zostaną nowe, bardziej restrykcyjne zasady. Adam Niedzielski przyznał, że może być to mały lockdown, zakładający m.in. zamknięcie części punktów usługowych czy handlowych.

Będziemy rozmawiali o tym co dalej ze szkołami, chociaż tak jak mówię - i absolutnie myślę, że mamy takie zdanie wszyscy, mówię o całym rządzie - ogromnym kosztem jest ograniczanie nauki stacjonarnej. Inne restrykcje to są restrykcje związane z ograniczaniem działalności gospodarczej, aktywności w galeriach, w innych tego typu miejscach, gdzie w tej chwili mamy dopuszczone pewne możliwości działania

- mówił Adam Niedzielski.