18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poranna masakra

Koronawirus atakuje. Rośnie liczba zgonów w Polsce.

Wojciech Kozicki
20.04.2020  10:29
Nowe dane o chorych i zgonach na koronawirusa w Polsce
Nowe dane o chorych i zgonach na koronawirusa w Polsce Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Ministerstwo Zdrowia z samego rana w poniedziałek 20 kwietnia przekazało nowe informacje o liczbie chorych i zmarłych na koronawirusa w Polsce. Niestety, to złe i smutne wiadomości. SARS-CoV-2 wciąż zajadle atakuje Polaków, są kolejne zgony.

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza, a nowe dane od Ministerstwa Zdrowia mrożą krew w żyłach. Testy na koronawirusa potwierdziły, że mamy kolejnych zakażonych. Wykryto 166 nowych przypadków SARS-CoV-2 w naszym kraju.

Niestety, wzrosła też liczba zgonów. Ministerstwo Zdrowia na Twitterze poinformowało, że zmarły kolejne 2 osoby. Obie miały choroby współistniejące. W sumie w Polsce na COVID-19 zmarły już 362 osoby, a 9453 zostało zakażonych patogenem z Wuhan. Mimo to, od dzisiaj zostaną poluzowane zakazy i restrykcje w kraju.

Mamy 166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (53), małopolskiego (26), dolnośląskiego (21), opolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (15), wielkopolskiego (14), zachodniopomorskiego (8), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (3), podlaskiego (3), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego. Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 38-K i 78-M Poznań. Osoby te miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 9453/362 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Przeczytaj więcej
Komentarze