Muszą się wytłumaczyć

Lidl będzie miał kłopoty? Popularny produkt wycofywany w panice

01.10.2019  14:34
Lidl będzie miał kłopoty? Popularny produkt wycofywany w panice
Lidl będzie miał kłopoty? Popularny produkt wycofywany w panice Fot: Marcin Jurkiewicz/East News

Lidl się nie popisał. Popularny produkt, który wiele osób sobie ceni - jest właśnie wycofywany. Jego spożycie niektórym ludziom mogło poważnie zaszkodzić. 

Lidl to jeden z najbardziej popularnych dyskontów w kraju. Ostatnio gigant handlowy zaliczył poważną wpadkę. Na opakowaniu popularnych orzeszków nie pojawiła się informacja o składniku alergennym - niektóre osoby mogły się poważnie pochorować po jego spożyciu. 

Lidl w centrum spożywczej afery

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście marki Alesto. Powodem takiej decyzji jest to, że na opakowaniu produktu nie znalazła się informacja o użyciu do jego produkcji mąki pszennej, która zawiera gluten.

Osoby, którym gluten szkodzi, doskonale wiedzą, z czym wiąże się jego spożycie. W tej sytuacji decyzja GIS-u nikogo nie powinna dziwić.

Mąka pszenna jest źródłem glutenu. Gluten jest substancją alergenną, spożycie produktu przez osoby uczulone na gluten może wywołać reakcję alergenną - możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym na stronie GIS.

Orzeszki wrócą na półki, kiedy ich producent naprawi swój błąd.

Dystrybucja towaru została wstrzymana i zostanie odblokowana po wprowadzeniu prawidłowego oznakowania ww. produktu. Informacja dla klientów została zamieszczona zarówno na stronie internetowej, jak i w sklepach - napisano w komunikacie.

Osoby, które nabyły produkt, mogą go zwrócić w każdym sklepie Lidl - bez paragonu. Chociaż tyle dobrego.

Przeczytaj więcej
Komentarze