18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czyja to wina?

Popularny alkohol znika ze sklepów! "Zagrożenie dla zdrowia"

Wojciech Kozicki
11.12.2019  13:45
Wino z Lidla szkodliwe? Producent ostrzega!
Wino z Lidla szkodliwe? Producent ostrzega! Fot: Pixabay.com

Wino z Lidla może być szkodliwe! Produkt Feind Balaton Rosé Cuvée 0,75l musi być wycofany ze sprzedaży, ponieważ może stanowić zagrożenia dla zdrowia.

Wino Feind Balaton Rosé Cuvée 0,75l z Lidla zawiera siarczyny. Dla niektórych mogą one być szkodliwym alergenem, a ich obecność nie została uwzględniona na etykiecie w języku polskim. Jak ostrzega Gazeta Pomorska, „produkt może zagrażać zdrowiu”.

Producent Feind Lajos e.v. informuje klientów mających alergię na siarczyny o braku informacji w języku polskim na temat występowania siarczynów w produkcie Feind Balaton Rosé Cuvée, 0,75 l. Na etykiecie wskazanego produktu znajduje się informacja o alergenach w języku angielskim (Contains sulfites!). Z uwagi na możliwe wystąpienie reakcji alergicznej w wyniku konsumpcji, klienci mający alergię na siarczyny w żadnym wypadku nie powinni spożywać tego produktu. Dla osób niemających alergii na siarczyny produkt w pełni nadaje się do spożycia.Wycofywany produkt Feind Balaton Rosé Cuvée, 0,75 l był sprzedawany w Lidl Polska. W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl Polska była natychmiastowa i przedmiotowy produkt wycofano ze sprzedaży. – informuje producent niebezpiecznego wina.

Jeśli jesteście pewni, że nie macie alergii na siarczyny, a już kupiliście ten alkohol, to śmiało możecie go pić. Wino można też zwrócić w sklepie bez konieczności okazania paragonu.

wino

logo Tu się dzieje