18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Do grobowej deski serów...

Zabójczy ser w Lidlu. Możliwe zapalenie mózgu!

Wojciech Kozicki
23.10.2020  17:05
Niebezpieczny ser kozi w Lidlu - GIs bije na alarm!
Niebezpieczny ser kozi w Lidlu - GIs bije na alarm! Fot: Pawel Sonnenburg/REPORTER/East News

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał kolejne ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Tym razem niebezpieczny dla zdrowia może okazać się ser kozi z Lidla. Wykryto w nim niebezpieczne bakterie!

Macie ochotę na ser na kolację lub sobotnie śniadanie? Jeśli robiliście zakupy w Lidlu, to miejcie się na baczności. Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) zdecydował, że ze sprzedaży musi zostać wycofany dostępny w tym sklepie produkt o nazwie ''Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi''.

Ser kozi z Lidla może być groźny - LISTERIOZA!

Okazało się, że podczas badań, w serze kozim z Lidla stwierdzono obecność bakterii Listeria monocytogenes w partii produktu z terminem przydatności do spożycia 26.10.2020. Są bardzo groźne dla zdrowia, ponieważ mogą prowadzić do choroby zwanej listeriozą. Jeśli jednak ktoś, pomimo ostrzeżeń, zjadł podejrzany ser i ma objawy listeriozy, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Objawy listeriozy, czyli zakażenia bakterią Listeria, występują zazwyczaj po 1-2 dniach od zjedzenia zakażonego pokarmu. Ten czas w niektórych przypadkach może się jednak wydłużyć nawet do 2 miesięcy. Może wystąpić również listerioza bezobjawowa.

Objawy listeriozy:

  • Gorączka
  • Bóle mięśni
  • Dreszcze
  • Biegunka
  • Wymioty
  • Osłabienie

Najczęstszą formą zakażenia u osób z obniżoną odpornością jest posocznica listeriozowa, a w następnej kolejności – zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu. U niektórych chorych listerioza przebiega w postaci zapalenia pnia mózgu lub ropni mózgu, możliwe jest także zapalenie wsierdzia wywołane przez L. monocytogenes. – ostrzega medonet.pl

Ser kozi z Lidla - GIS ostrzega!
Ser kozi z Lidla - GIS ostrzega! Fot: GIS
Czytaj także
Przeczytaj więcej