18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

grosza daj Kurskiemu

2 mld od rządu to za mało. Listonosz sprawdzi, czy płacisz na TVP

Emilia Waszczuk
25.02.2020  19:22
2 mld od rządu to za mało. Listonosz sprawdzi, czy płacisz na TVP
2 mld od rządu to za mało. Listonosz sprawdzi, czy płacisz na TVP Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Listonosze w służbie TVP. Pracownicy Poczty Polskiej ruszą w rajd po polskich domach i sprawdzą, kto płaci na media publiczne. Dla nieposłusznych będą mandaty!

Polacy ani myślą opłacać abonament radiowo-telewizyjny, więc rząd dorzuca do mediów publicznych grube pieniądze. W ostatnich dniach PiS przegłosował dla nich aż dwa miliardy złotych, stwierdzając, że ważniejszy jest przekaz medialny, niż leczenie chorych na raka.

Teraz jednak politycy i władze mediów będą chcieli zmusić Polaków do opłat, a za uchylanie się od obowiązku, planują srogie kary. Pomoże im w tym Poczta Polska.

Listonosze na ratunek TVP

Na ratunek TVP i Polskiemu Radiu ruszają listonosze. Pracownicy poczty zmienią się w kontrolerów i będą chodzić po domach Polaków, sprawdzając, czy ci mają odbiorniki radiowe i telewizory.

Jeśli w mieszkaniu sprzęt znajdą, a na liście płacących właściciela nie będzie, wlepią mandat. I to nie byle jaki, bo w wysokości 681 złotych.

Ale uwaga, bo jest haczyk! Nie na obywateli, a na kontrolujących... Możemy z czystym sumieniem odmówić wpuszczenia ich do domu. Bez konsekwencji.

Większość nie płaci

Jak się okazuje, abonament choć niewysoki, mało kto go płaci. Według ostatnich danych obowiązek wypełnia 1,3 mln Polaków oglądających telewizję i słuchających Polskiego Radia.

Opłata za samo radio to 7 złotych miesięcznie. Jeśli raczymy się też programami serwowanymi przez TVP, opłata rośnie do 22 złotych i 70 groszy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej