18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostry zakaz w prezencie

Lockdown na Boże Narodzenie?

Wojciech Kozicki
21.11.2020  11:45
Koronawirus zniszczy Święta? Wśród mrocznej ciszy...
Koronawirus zniszczy Święta? Wśród mrocznej ciszy... Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/East News

Boże Narodzenie kontra epidemia koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki na konferencji w sobotę przedstawił zalecenia i plany na Święta. Czy na gwiazdkę rząd PiS szykuje Polakom w prezencie mały lockdown?

Święta Bożego Narodzenia i wigilijne wyjazdy oraz spotkania rodzinne to idealna okazja dla COVID-19, by zaatakować. Dlatego Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej zaapelował, by w okresie przedświątecznym i świątecznym ograniczyć wyjazdy, a do tego spotykać się wyłącznie w gronie najbliższych osób. Jeśli Polacy nie zastosują się tego po dobroci, to...

Mały lockdown na Boże Narodzenie?

Premier ogłosił „100 dni solidarności” i apelował do Polaków o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Jeśli jednak Polacy nie zdecydują się na samodyscyplinę w Święta? Rząd być może spróbuje ich do tego… zmusić.

Morawiecki zaapelował, by już teraz odwołać wyjazdy, atrakcje turystyczne i spotkania w dużym gronie. Potwierdził, że Rząd PiS pracuje nad ROZWIĄZANIAMI PRAWNYMI, które uniemożliwią przemieszczanie się w okresie świątecznym!

Jednocześnie ciężko będzie zrobić tradycyjne zakupy świąteczne. Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły pracować w "najwyższym reżimie sanitarnym". Oznacza to jak najmniejszą liczbę klientów w sklepach.

Pokora, oczekiwania i walka z koronawirusem. Musimy wymagać od siebie więcej. Wszyscy Polacy dysponują bronią, która jest dyscyplina i przestrzeganie zasad sanitarnych - powiedział Morawiecki.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze